Sport

Drita apo Gjilani, Tahir Lushtaku tregon se për cilin klub bëri tifo

Sport Club “Gjilani” ka arritur të triumfoi në derbin lokal kundër Dritës.

Kjo ndeshje përfundoi me rezultatin e pastër, 0-2. Golat për “kuqebardhët” i realizuan Gerhard Progni nga gjuajtja e lirë dhe Shend Kelmendi, shkruan Sheshi.info

Kjo ndeshje u karekterizua me raste të pakta shënimi, por me spektakël në tribuna nga dy tifozeritë.

Tahir Lushtaku, trajneri i Drenicës i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në televizionin ATV, ka deklaruar që ai sot ka qenë tifoz i Gjilanit në derbi përballë Dritës

“Ndoshta përshkak të Ismet Munishit, unë pak ma shumë e kam mbështetur Gjilanin, por edhe Drita me pëlqen”, tha Lushtaku.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës