Sport

‘Dridhet’ Serie A: Milani po e transferon yllin e gjigantit evropian

Milani shumë afër transferimit të yllit të Barcelonës Junior Firpos.

Gjiganti italian, Milan, është në bisedime me mbrojtësin e Barcelonës, Junior Firpo.

Sipas ‘Calcio Mercato’, Milan ka rikthyer interesimin për mbrojtësin e majtë Firpo.

“Rossonerët” fillimisht kishin planifikuar të shfrytëzon të drejtën e blerjes të Diogo Dalot, por “Djajtë e Kuq” nuk do ta shesin atë për më pak se 20 milionë euro.

Milani tani e ka kthyer vëmendjen te Firpo, i cili nuk po gjen hapësira të “Blaugranët” dhe mund të jetë i disponueshëm me një çmim të volitshëm këtë verë.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës