Sport

“Dridhet” Llapi, edhe dy lojtarë largohen nga ekipi

Merkatoja ka filluar fuqishëm në Superligën e Kosovës.

Përveç transferimeve, po ka edhe largime bombastike. Vetëm tek Llapi tre lojtarë janë larguar sot.

Indeksonline mëson se përveç Mentor Zhdrellës, që tashmë u zyrtarizua largimi i tij, edhe Ahmed Januzi dhe Ahmet Haliti i kanë dhënë fund bashkëpunimit me ekipin e Llapit.

Largimi i Halitit dhe Januzit shumë shpejtë pritet të zyrtarizohet.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare