Sport

Drenica transferon sulmuesin e Prishtinës

Punë të kryer në Skenderaj e quajnë rikthimin e Kreshnik Ukës në shtëpi, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi nga Skenderaj nuk pati hapësira të mjaftueshme tek skuadra e Zekirija Ramadanit, dhe duket afër rikthimit në shtëpi aty ku është vlerësuar në të kaluarën.

Sipas mediumit lokal, “Skenderaj Online”, marrëveshja mes Ukës dhe Drenicës veçse është arritur dhe gjithçka ka mbetur është prezantimi zyrtar i tij.

Drenica e ka përfunduar sezonin në pozitën e parafundit në tabelë dhe përforcimet janë të nevojshme nëse kërkohet mbetja në Superligë.

Postime të ngjajshme
Sport

Konfirmohen miqësoret e Dritës në Turqi, skuadra nga Rusia dhe Ukraina sfidojnë kampionët e vendit

Sport

Ardian Nuhiu ka disa fjalë për Prishtinën dhe vjen me një premtim për ‘Intelektualët’

Sport

Ramadani flet para duelit me Dritën, tregon synimet për Superkupë dhe kampionat

Sport

Arbëria fiton thellë ndaj të rinjëve të Lokomotivës së Moskës