Sport

Drenica shpërthen dy “bombat” tjera në këtë afat kalimtar

Klubi Futbollistik “Drenica” ka zyrtarizuar edhe dy transferimet e radhës, shkruan Gazetasheshi.com

Ashtu siç raportoi më parë Gazeta “Sheshi”, Drenica nënshkruan me qendërmbrojtësin Eglantin Gjoni.

Gjithashtu “kuqezinjtë” kanë nënshkruar edhe me mesfushorin e njohur shqiptar, Donald Rapo.

Më poshtë e keni njoftimin e klubit:

Gjoni dhe Rapo, përforcimet e radhës!

Në vazhden e konsolidimit të skuadrës për stinorin pranveror 2021, drejtuesit e klubit kanë përmbyllur edhe dy marrëveshje me dy futbollistë.

Fjala është për qendërmbrojtësin, Eglantin Gjoni, i cili më herët ishte pjesë e Laçit kurse se fundmi u aktivizua në KF Llapi. Gjoni ka nenshkruar kontratë deri në fund të këtij kampionati me mundësi vazhdimi.

Ndërkohë, edhe mesfushori Donald Rapo, do të veshë fanelën kuq e zi , deri në fund të ketij kampionati. Rapo se fundmi u aktivizua të skuadra e Laçit në Shqipëri.

Drejtuesit e klubit gjatë ditëve në vijim , do të prezantojnë edhe përforcime tjera.

Postime të ngjajshme
Sport

Nizhny – Drita, ky është rezultati aktual

Sport

Ballkani merr një tjetër fitore, triumfon ndaj ekipit bullgar

Sport

Ekskluzive: Nga ky vit ndryshon dizajni i trofeut që do ta marrë kampioni i Kosovës

Sport

Pakënaqësi te klubi i madh shqiptar, tifozët zbresin në fushë dhe kanë kërkesë për lojtarët