Sport

Drenica kualifikohet tutje, 90 minuta nuk mjaftojnë në Prishtinë dhe Podujevë

Drenica ka arritur të kualifikohet në raundin tjetër të Kupës së Kosovës në futboll pas fitores së lehtë ndaj Ulpianës, shkruan “Zeri.info”.

“Kuqezinjtë” nga Skënderaj fituan me rezultat 4:0 përballë skuadrës nga Liga e Parë.

Ndërsa, 90 minuta nuk kanë mjaftuar në takimet Prishtina – Drita dhe Llapi – Ballkani, pasi tani nevojiten edhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta për të përcaktuar fituesit.

Prishtina ishte dominuese ndaj Dritës në kohën e rregullt në “Fadil Vokrri”, derisa lojë e nxehtë ishte në “Zahir Pajaziti” me dy skuadrat kërkuese.

Postime të ngjajshme
Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë

Sport

Shpëtim Idrizi tregon si e mposhti Llapin

Sport

Batatina tregon si e humbën ndeshjen ndaj Trepçës ’89

Sport

Reagon presidenti i Dritës pas humbjes nga Prishtina