Sport

Drenica gati për goditjen e madhe në mbrojtje, marrëveshje me mbrojtësin e Partizanit

Pas Harallamb Qaqi, edhe Hektor Idrizaj do vijojnë karrierën te Drenica.

Vlonjati që u largua nga Partizani do luajë për herë të parë në Superligën kosovare, ndërsa Qaqi e mbylli sezonin e fundit me drenicakët, teksa burime për newsport.al bëjnë me dije se do vijojë karrierën edhe për një tjetër sezon.

Idrizaj ishte pikë fikse në mbrojtjen e Demave, duke bërë një sezon të mirë me Dajën në stol.

Tanimë për 32 vjeçarin nis një aventurë e re, teksa pritet prezantimi te Drenica. Veç Flamurtarit, Idrizaj ka luajtur në Shqipëri edhe për Teutën, Bylis, Skënderbeun dhe Kamzën.

Pas aventurës me Laçin, Kukësin, Veronën, Skënderbeun dhe Kamzën, 27 vjeçari Qaqi do mbetet sërish te Drenica.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar