Sport

Drenica – Drita, mbyllet me këtë rezultat

Edhe kjo e diele do të sjellë ndeshje të bukura futbolli, ku do të zhvillohen tri ndeshje e fundit interesante të javës së pestë në Superligë, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore e ditës së diele (sot) pritet të zhvillohet në “Bajram Aliu”, ku ballafaqohen dy skuadra me rezultate pozitive në këto xhirot e para në mes Drenicës dhe Dritës.

Për t’u çliruar nga ngecja mbrapa kërkon edhe Gjilani e cila është nikoqir i Ulpianës, skuadër kjo që ende nuk ka fituar një ndeshje dhe dëshiron që të befasoj kuqebardhët.

Në Klinë, Dukagjini e mirëpret Prishtinën. Dy skuadra me cilësi të larta mbrenda në skuadër po që ende pikët maksimale nuk i kanë arritur dhe që të dyat opsion kanë vetëm fitoren.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto tri ballafaqime:

DRENICA 0:2 DRITA

– Përfundon ndeshja!

+ 5 minuta lojë shtesë!

80′ Dy zëvendësime te Drita, hyjnë Zeka e Haxhimusa në vend te Tahirit dhe Mujës!

63′ Uka (Drenica) nuk arrin të ngushtoj epërsinë nga afërsia e portës!

59′ Namani (Drita) tregohet egoist nuk shërben bashkëlojtarët, por gjuan dhe goditja përfundon mbi portë

54′ GOOOOOOL! Namani dyfishon epërsinë!

– Nis ndeshja!

– Përfundon pjesa e parë!

45 +1 Uka (Drenica) ndëshkohet me të verdhë pas një ndërhyrje të rrezikshme në Cuculin!

+ 4 minuta lojë shtesë!

40′ Uka (Drenica) gjuan fuqishëm nga jashtëzone por vetëm shtylla shpëton Dritën

36′ Blakqori (Drita) gjuan por me mjaftë vështirësi e largon topin Haxhijaj

28′ Uka (Drenica) gjuan me kokë, por topi përfundon mbi portë!

26′ Futbollistët e Drenicës kërkuan penallti, por pas shikimit të VAR-it nuk akordohet!

13′ GOOOOOL! Ajzeraj kalon në epërsi gjilanasit

07′ Ajzeraj (Drita) merr një harkim të mirë nga Blakqori, por që nuk arrin të godas si duhet!

– Nis ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Gashi, Silva, Veliqi, Uka, Noye Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Drita: Maloku, Balde, Limani, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Vucaj, Muja, Tahiri: Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarët: Dardan Caka, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Isak Ceroviku, Erdall Zasella (VAR)

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skenderaj

DUKAGJINI 1:2 PRISHTINA

– Përfundon ndeshja!

90+2 Shala (Dukagjini) ndëshkohet me karton të verdhë

+ 5 minuta lojë shtesë!

85′ Boshnjaku (Prishtina) ndëshkohet me karton të verdhë!

80′ GOOOOOL! Besnik Krasniqi e kalon në epërsi Prishtinën nga penalltia

79′ Basriu (Dukagjini) shkakton penallti dhe ndëshkohet me të kuq

70′ Basriu (Dukagjini) ndëshkohet me karton të verdhë!

64′ Armend Dallku (Dukagjini) ndëshkohet me karton të verdhë pas protestave në drejtim të gjyqtarëve!

60′ GOOOOOOL! Hoti barazon rezultatin pas një asistimi nga Kryeziu

46′ Zëvendësim i detyrushëm te Prishtina – Del nga loja Betim Halimi, hyn Ardit Nika

– Nis ndeshja!

– Përfundon pjesa e parë!

+ 4 minuta lojë shtesë!

43′ Zëvendësim i detyrushëm te Prishtina, del nga loja Xhevdet Shabani dhe hyn Leonit Abazi!

40′ Shabani (Prishtina) provon nga gjuatja e lirë por mbi portë!

39′ Dallku (Dukagjini) ndëshkohet me karton të verdhë!

35′ GOOOOOOOOL! Ardin Dallku kalon në epërsi klinasit!

31′ Hoti (Prishtina) gjuan me kokë, por tentimi i tij përfundon mbi portë!

29′ Shabani (Dukagjini) gjuan por Halimi pret tentimin e tij!

25′ Da Silva (Dukagjini) rast të mirë shënimi, por që Vangjeli largon nga vija fundit topin dhe shpëton bardhekaltërit

22′ Mërlaku (Dukagjini) fare pranë të kaloj klinasit në epërsi, por Halimi pret tentimin e tij!

16′ Boshnjaku (Prishtina) tenton të realizoj nga largësia, Haxhihamza pret mjaftë mirë

14′ John (Prishtina) mundësi të artë për të kaluar në epërsi skuadrën e tij, por që Haxhihamza tregohet i shkathtë dhe shpëton gol të sigurtë

08′ Mërlaku (Dukagjini) gjuan fuqishëm por topi i tij përfundon mbi portë

– Nis ndeshja në Klinë!

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Mërlaku, Shala, Kuçi, Basri, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani Kryetrajner: Armend Dallku

Prishtina: Halimi, Boshnjaku, B. Krasniqi, Mici, Otande, Shabani, E. Krasniqi, Hoti, Mankenda, Vangjeli, John Kryetrajner: Zekrija Ramadani

Gjyqtarët: Mervan Bejtullahu, Besnik Morina, Alban Ejupi, Bardh Ajeti, Shpëtim Murtezi (VAR)

Stadiumi: “18 Qershori”, Klinë

GJILANI 2:2 ULPIANA

86′ GOOOOOOOL! Hajdari shënon dhe barazon shifrat!

76′ Krasniqi (Gjilani) rast të mirë por centimetrat shpëtojnë lipjanasit!

69′ GOOOOOL! Santos nuk gabon në herën e dytë dhe kalon në epërsi lipjanasit!

67′ Santos (Ulpiana) humbet penalltinë, por gjyqtari e rikthen sërish!

56′ Torassa (Gjilan) humbet mundësi të artë, gjuajtja e tij bllokohet nga mbrojtja e Ulpianës!

50′ GOOOOOL! Santos barazon shifrat në 1:1

49′ Akordohet penallti për Ulpianën

47′ GOOOOL! Musolli kalon në epërsi gjilanasit

– Nis ndeshja!

– Përfundon pjesa e parë!

30′ Progni (Gjilan) gjuan mjaftë mirë, ku vetëm centimetrat shpëtojnë lipjanasit!

23′ Santos (Ulpiana) gjuan dhe godet shtyllën, shpëtojnë gjilanasit kësaj radhe!

07′ Musolli (Gjilani) humbet mundësi të artë, gjujtja e tij përfundon mbi portë!

– Nis ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Progni, Rrapa, Beqja, Torassa, Hajdari, Krasniqi, Useini, Musolli, Veliu, Hoxha: Kryetrajner: Ismet Munishi

Ulpiana: Blakçori, Santos, Rapuca, Makolli, Emini, Shala, Gjoni, Haliti, Rezi, Junior, Shkalla: Kryetrajner: Edlir Tetova

Gjyqtarët: Lirim Jashari, Visar Kelmendi, Gzim Mehmeti, Eridon Podvorica, Gramos Shala (VAR)

Stadiumi i qytetit në Gjilan

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës