Blic Plus

Drejtuesit e Audisë shpallen shoferët më të këqij, bëjnë deri në 33 shkelje në komunikacion

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një hulumtim që u krye nga Kompania Van Monster e cila shet makina të përdorura, zbuloi se pronarët e markës gjermane të makinave Audi janë më pak të kujdesshëm në komunikacion sesa shoferët e tjerë.

Drejtuesit e Audisë u cilësuan si shoferët më të këqij, por edhe më të pakujdesshëm, dhe 2,000 personat e anketuar zbuluan gjithashtu se këta shoferë më shpesh parkojnë nëpër dy hapësira parkimi, duke marrë pjesë gjithashtu nga 17 deri në 33 shkelje komunikacioni, transmeton Reporteri.net.

Nga ana tjetër, drejtuesit e Volvo janë treguar të jenë më të përgjegjshëm, ndërsa drejtuesit e Seat kanë tendencë të nervozohen në rrugë.

Drejtuesit e tipit Mazda janë ata që shajnë më së shumti. Drejtuesit e Mercedesit duan të tregojnë mbizotërim por edhe aftësi, dhe hulumtimet më të fundit tregojnë se ata janë të vëmendshëm edhe të sigurtë. /Reporteri.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën