Sport

Drejtori sportiv i Fenerbahçes: Kemi ofertë 20 milionëshe për Muriqin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Telefoni i drejtorit sportiv të Fenerbahçes, Damien Comolli , kohët e fundit ka qenë shumë i zënë.

Menaxherë dhe skautë të ndryshëm nga Evropa e kanë kontaktuar italianin, duke u interesuar për sulmuesin Vedat Muriqi.

Comolli më në fund ka folur për të ardhmen e Vedat Muriqit dhe e ka pranuar që janë disa klube të interesuara.

“Emrin e skuadrës nuk mund t’jua them, por mund t’ju tregoj se oferta që na ka ardhur për janar është 20 milionë euro për Muriqin”, theksoi Comolli.

Në fundjavë do të zhvillohet derbi më i madh në Turqi midis Galatasarayit dhe Fenerbahçes dhe në këtë ndeshje pritet të jetë i pranishëm një skaut i Juventusit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv