Sport

Drejtori sportiv i Dortmundit zbulon të ardhmen e Haalandit

Drejtori Sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka rikonfirmuar edhe një herë qëndrimin e klubit ndaj Erling Haaland.

Sulmuesi nuk do të largohet nga skuadra e tij aktuale, përkundër faktit që dëshira e përfaqësuesit të tij Mino Raiola është që t’i gjejë atij një klub të ri.

“Ne bëmë një deklaratë shumë të qartë për Haalandin. Vendimi nuk do të merret pa Borussia Dortmund. Pavarësisht se ku do të përfundojmë ne si klub, Erling do të vazhdojë të luajë për Dortmundin sezonin tjetër, “tha Zorc para ndeshjes kundër Union Berlin në Sky Sports.

https://blicmedia.net/ceferin-tregon-nese-do-ta-lejoje-zhvillimin-e-ndeshjes-real-madrid-chelsea/

Vetëm disa ditë më parë, Raiola konfirmoi në SPORT se ai kishte folur kohët e fundit me Borussia Dortmund për të ardhmen e Haaland. “Michael Zorc na e bëri të qartë se BVB Erling nuk dëshiron të shesë lojtarin këtë verë,” tha italiani. “Unë e respektoj këtë mendim, por kjo nuk do të thotë që jam automatikisht dakord”, duke lënë të hapur mundësinë për një largim të mundshëm.

Barcelona, Real Madrid dhe Chelsea janë vetëm disa nga shumë klube të interesuar për të siguruar shërbimet e të riut nga Norvegjia.

https://blicmedia.net/perez-zbulon-kater-klubet-qe-ende-nuk-jane-larguar-nga-projekti-i-superiges-evropiane/

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës