Sport

Drejtori i klubit kosovar, kandidat për asamble në këtë komunë

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dili në rrjetin social “Facebook”.

Ai i është futur kësaj gare me Aleancën Kosova e Re.

Njoftimi i plotë i Dilit:

Në zgjedhjet e 17 Tetorit 2021, për Kuvendin Komunal të Prishtinës, do të jem kandidat për asamble nga radhët e Aleanca Kosova e Re.

Përvoja ime në menaxhimin sportiv duke arritur suksese modeste, do të mund ta shkëmbej përvojën edhe tek shumë klube dhe sportist të kryeqytetit të cilët kanë hapësira dhe mundësi të mëdha por që duhet ti përkrahim nga pozita vendimarrëse.

Një sfidë e re për mua, e cila si çdo tjetër nuk bëhet vetëm, andaj unë kërkoj mundësinë për ta dëshmuar
me punë përkrahjën e sportit të Prishtinës.

Sinqerisht,

Fatos Dili.

Postime të ngjajshme
Sport

Edon Zhegrova e merr një superlajm

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Sport

Vëllaznimi bën goditjen e radhës në merkato

Sport

Interi vjen me lajmin e fundit për Christian Eriksen