Sport

Drejtor i KF.Gjakova, falendëron Kryetarin Ardian Gjinin dhe Ministren e Kulturës Vlora Dumoshin

Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë edhe me Ministren e Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport Vlora Dumoshi dhe shumë ish – futbollistë e tifozë futbolli, sot e kanë vënë gur themelin për stadiumin e ri të qytetit të Gjakovës, një projekt ky i shumëpritur për sportdashësit gjakovarë, shkruan BlicMedia.

Në lidhje me këtë me anë të një postimi në rrjetet sociale, zyrtari i larte i sektorit të sporteve të Gjakovës ,  njihërit drejtor i Kf.Gjakova, Gzim Daka ka falenderuar Kryetarin Ardian Gjini dhe Ministren e Kultures Vlora Dumoshin .

Ky është falenderimi i plotë.

FALENDERIM:

Vihet gurthemeli për ndërtimin e stadiumit të ri të qytetit.

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini faleminderit shumë më kujtohet nga ditët e para të qeverisjes tuaj si kryetarë i Gjakovës kur me pate zotuar që pa marrë parasyesh pengesave qe do i kemi gjatë rrugëtimit për kërkesën e këti projekti gjigand për Gjakovën e pikërishtë për stadiumin që ke me ba realitet, dhe ja kjo po realizohet që shumë kush se ka besuar, por sduhet harruar edhe Qeverin Haradinaj e cila e realizoj të hyj ndër shumë projekte të vendit edhe stadiumi i qytetit Gjakovës.

Je njeriu i fjalës dhe i punës sdi çka të shtoj tjetër vetëm të themë se jam shumë krenar me ju të qoftë hallall bashkë me ministren e ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi dhe shumë ishë – futbollistë e tifozë futbolli, sot e vëmë gurë themelin për stadiumin e ri të qytetit të Gjakovës.

Faliminderit Kryetar Ardian Gjini

👑 Urime Gjakovë 👑

 

Postime të ngjajshme
Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë

Sport

Kjo është nota e Jetmir Topallit në barazimin e skuadrës së tij kundër kampionit në fuqi

Sport

Malisheva dhe Dukagjini mbyllin sezonin vjeshtor me pikë të barabarta – ja renditja tabelare në Grupin A dhe B të Ligës së Parë