Sport

Dortmundi “fabrikë” talentesh, sulmuesi 16-vjeçar hyn në histori të Gjermanisë

Sulmuesi i talentuar i Borusia së Dortmundit, Mustafa Muokoko ka hyrë në histori të futbollit gjerman dhe atij botëror.

Muokoko vetëm 16 vjeç është bërë golashënuesi më i ri i Gjermanisë së 21 vjeçarëve. Sulmuesi i talentuar ishte titullar në miqësoren e Gjermanisë U21 kundër 21-vjeçarëve të San Marinos ku panzerat fituan thellë 0-6.

Muokokos iu deshën vetëm dy minuta për të realizuar dopietë në minutat 39 dhe 41 të takimit. Borusia e Dortmundit ka një thesar në skuadër teksa verdhezinjtë vazhdojnë të rrisin talente të futbollit botëror.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane

Sport

Start i dobët në Superligë, por Ulpiana tani ka një mesazh