Sport

Dorëzohet Mourinho, e gjenë zëvendësuesin e Xhakës

Trajneri portugez, Jose Mourinho dhe Roma është duke shikuar mundësinë e transferimit të mesfushorit së Borussia Dortmundit, Thomas Delaney, kjo për pasi Arsenali refuzon ta shes Xhakën, përcjell Insporti.

Sipas Calciomercato dhe Bild, shënjestra tjetër e Romës do jetë Delaney që është në fundin e kontratës me Dortmundin.

Vlera e lojtarit është 10 milionë euro, por duke marrë parasysh që ka një vit në kontratë, Roma shpreson ta kompletojë transferimin për më pak.

Danezi ka shënuar 60 gola për shtetin e tij duke iu ndihmuar të kualifikohen deri në gjysmëfinale të “Euro 2020”.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane