Sport

Dorëzohen stemat e FIFA-s, këta janë gjyqtarët që do të na përfaqësojnë në Evropë

Paraqitjet e mira të dy tresheve të deritashme të gjyqtarëve në arenën ndërkombëtare në krye me Genc Nuzën e Besfort Kasumin kanë bërë që krahas rikonfirmimit të tyre me stemën e FIFA-s, sivjet me stemën e FIFA-s të pajiset edhe një treshe tjerët e gjyqtarëve në krye me Visar Kastratin, transmeton Gazetasheshi.com.

Sivjet me stemën e FIFA-s janë pajisur tre gjyqtarë kryesorë, gjashtë asistentë, tre gjyqtarë të futsallit dhe një asistente në futbollin e femrave.

Këta janë gjyqtarët kosovar të cilët e kanë stemën e FIFA-s.

Gjyqtarë kryesor

Genc Nuza

Besfort Kasumi

Visar Kastrati

Asistentë

Fatlum Berisha

Bujar Selimaj

Fatmir Sekiraqa

Edmond Zeqiri

Imran Kabashi

Besnik Morina

Gjyqtarë të futsallit

Besar Beqiri

Besart Ismajli

Ekrem Franca

Asistente (futbolli i femrave)

Lumturije Muhadri

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: FC Ilyria United transferon futbollistin e Llapit

Sport

Kontestohet privatizimi, “Forca” paralajmëron protesta, Kajtazi nuk dorëzohet

Sport

Nga transferimi i Muriqit te Lazio do të përfitojnë para edhe dy klubet shqiptare

Sport

Musa Selimi për studentin e tij Jetmir Topallin: Ai është shembull se si me punë arrihet shumë