Lajme

Donika Gërvalla zbulon faturën marramendëse të mërgimtarit i cili e ka dërguar votën me postë

Kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendose, Donika Gërvalla, ka zbuluar një faturë marramendëse të një mërgimtari që e ka dërguar votën me post.

Kjo faturë ka kushtuar plotë 684.20 euro.

Gërvalla i drejtohet Vldete Dakës që ta shikoj këtë faturë.

Në postimin e saj në Facebook, Gërvalla thotë se transparente janë përpjekjet e Dakës për ta penguar votën e mërgatës.

Sipas saj, kjo do duhej ta turpëronte Dakën dhe të gjithë të tjerët që po pengojnë mërgatën.

Postimi i plotë:

Znj. Daka, shikoje këtë faturë. 684,20 Euro për të votuar.

Pse? Sepse kaq transparente janë përpjekjet tuaja për ta penguar votën e mërgatës, saqë qytetarët paguajnë shuma marramendëse vetëm e vetëm për të siguruar arritjen e sigurt të votës.

Në fakt, kjo shumë do të duhej t’ju turpëronte ju personalisht, por edhe të gjithë të tjerët që nuk po lënë asnjë mënyrë pa përdorur për të penguar votën e mërgatës.

14 shkurti po vjen!

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Lajme

Si po ndodh manipulimi i votave në Kosovë?