Lajme

Doktori që nga pensionimi u vu në radhën e parë në ‘luftë’ me Covid-19

Ai një jetë të tërë ia kushtoj mbrojtjes së shëndetit publik nga epidemi të ndryshme.

41 vite shërbeu pareshtur e me devotshmëri të plotë si infektolog në QKUK.

Është ky prof. Muharrem Bajrami, i cili me shpërthimin e virusit Covid19 në Kosovë, ishte ndër të parët që u kontaktu nga ministri i atëhershëm i Shëndetësisë Arben Vitia.

Ai në një intervistë për IndeksOnline tregon se cili ishte momenti i parë kur iu bë ftesa ndonëse nga pensioni, t’i dilte përball një ‘armiku’ të panjohur.

Një virus si ky doktor Bajrami nuk e kishte përjetuar asnjëherë gjatë jetës e karrierës së tij të gjatë prej mjeku…

Ky virus është përtej parashikimeve që ata bën e madje fundin e tij e kishin paraparë gjatë verës së vitit që tashmë lamë pas…

Për më shumë ndiqeni intervistë e realizuar me të:

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1797605367057280

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Tri ngjarje të rënda që tronditën Kosovën brenda pak javësh

Lajme

Hoti e jep lajmin, ja kur do të nis vaksinimi në Kosovë dhe kush do e merr i pari

EkonomiLajme

Thesari: Pagesat e komunës së Prishtinës për të prekurit e pandemisë do të kryhen për 48 orë

LajmeShow Bizz

Avokatja shqiptare mahnit me linjat e saj trupore