Lajme

“Do t’i marrim mbi 60 deputetë”, zyrtari i LDK-së e krahason Kurtin me Vuçiqin dhe Erdoganin

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Berisha, ka reaguar pas deklarimeve të zyrtarëve të LVV-së se mund të dalin me më shumë se 60 deputetë në zgjedhjet që pritet të mbahen në fillim të vitit të ardhshëm.

Berisha përmes një shkrimi në Facebook thotë se vetëm presidenti serb, Aleksandër Vuciq, dhe ai turk, Tayip Erdogan, e kontrollojnë 2/3 e parlamentit.

Ai thotë se një tendencë e tillë që edhe në Kosovë të krijohet kjo klimë është tendencë autokratike që të kopjohet modeli serbo-turk.

https://www.facebook.com/anton.berisha.1884787/posts/220086809718946

Postime të ngjajshme
Lajme

Zgjohen nga koma Fidan Gashi dhe Enver Xhikoli, të cilët gjenden në Austri

Lajme

Lista e plotë e 440 kandidatëve për deputetë nga katër partitë e mëdha

Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK’së

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e diel