Lajme

Do të bëhej nuse në gusht, detaje nga vdekja e 19-vjeçares nga Velipoja

Daniela Gjoka nuk arriti të veshë fustanin e bardhë këtë verë.

19-vjeçarja, që mori plagë të rënda nga djegia në Velipojë, një javë më parë nuk i mbijetoi dot shpërthimit pavarësisht mjekimit në itali.

Daniela do të martohej në muajin gusht por një ngjarje aksidentale në hotelin e familjes në Velipojë, e cila mund të parandalohej, i mori jetën tragjikisht.

Zjarri i shkaktuar nga një bombol kampingu plagosi rëndë nënën e saj dhe dy fëmijët e mitur të familjes Gjoka, 15 dhe 12 vjeç. Mëngjesin e katër korrikut ,nëna 40-vjeçare, Alketa Gjoka ka tentuar të ndezë një prej bombolave të gazit, por ka patur rrjedhje, e cila më pas ka çuar në shpërthim flakësh.

Zjarri përfshiu dhomën, por edhe të gjithë hotelin. Pak ditë më parë, policia e Shkodrës arrestoi shitësin e gazit, i cili akuzohet se tregtonte pa licencë gaz të lëngshëm dhe naftë, jashtë kushteve tekniko-ligjore, lëndë me të cilën furnizohej dhe hoteli i 40-vjeçares.

Për ekspertët e Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ky ishte një gabim njerëzor dhe se bombolat e kampingut qe kishte familja në perdorim duhet të shfrytëzohen vetëm njëherë dhe jo të rimbushen. Pas kësaj ngjarjeje, ata këshillojnë konsumatorët që bobolat t’i blejnë vetëm në pika të certifikuara.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Për këtë punë mos na u dok ma këtu” – Çifti i moshuar që jetojnë të vetëm, tash e pesë ditë s’kanë rrymë

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet

Lajme

Paralajmërohet rreziku për zjarre në 10 qytetet e Shqipërisë