Lajme

Dje e suImuan në Skenderaj, sot Albin Kurti e merr në Vetëvendosje zyrtarin e PDK-së

Albin Kurti ka prezentuar sot si anëtar të Lëvizjes Vetëvendosje, Besim Vishin, asambleist i PDK-së në Kaçanik.

Kurti e priti Vishin në zyre bashkë me anëtarin e kryesisë, Liburn Aliu.

I pari i VV-së gjithashtu ka treguar profilin e Besim Vishit.

Kujtojmë se dje në Skenderaj, Kurti u suImua nga militantë të PDK-së.

Postimi i plotë:

Besim Vishi, asambleisti i PDK-së në Kaccanik, nga sot është anëtar i Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Besimi është inxhinier i diplomuar i elektroteknikës, ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin Teknik, në drejtimin e sistemeve elektroenergjetike.

Në të kaluarën ka punuar në KEK/KEDS si koordinator i nëndistriktit për rrjeta elektrike për Kaccanik e Han të Elezit, pastaj shef i njësisë për këto zona në Doganë, si oficer i lartë i ekzaminimit, si dhe në shkollën e mesme “Dardania” në Han të Elezit si profesor i lëndëve të elektroteknikës.

Atë e mirëprita në zyren time bashkë me anëtarin e kryesisë dhe kandidatin tonë për deputet, Liburn Aliu.

Besimi do të punojë me ne dhe krejt bashkë ecim drejt të ardhmes së ndritur.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kur do të vijë vaksina kundër COVID-19 në Kosovë?

Lajme

Parashikimi i motit për vikend: Rikthehet i ftohti dhe bora

Lajme

Endrit Thaçi poston fotografi emocionuese të Adem Jasharit dhe Hashim Thaçit

Lajme

Kujtim Shala reagon për herë të parë pas debaklit, të LDK-ës