Sport

Djali i ish-futbollistit të famshëm kosovar, në prova te skuadra e njohur gjermane

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbolli i Kosovës është i mbushur me talentë, por rrallë prej tyre kanë mundësinë të dalin në Evropë për të treguar vlerat që posedojnë.

E njëri nga lojtarët më premtues në vendin tonë është Alket Bajrami, që luan në pozitën e mesfushorit ofensivë.

16-vjeçari është pjesë e Prishtinës, dhe javën tjetër do të marrë rrugë për në Gjermani.

Bajrami do të provohet tek skuadra e njohur gjermane Hoffenheim, shkruan Gazeta Sheshi.

Mehdin Pergjgjaj – Meda, Besnik Tahiri dhe MB Sportmanagmet ia kanë mundësuar provat Bajramit tek ekipi gjerman.

Kujtojmë se Alketi është djali i ish-futbollistit të famshëm kosovar, tani trajner Emin Bajrami.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv