Show Bizz

Dj PM rrëfen përjetimet gjatë luftës në Kosovë

Dj PM njëri nga banorët e Big Brother Vip, në një bisedë me Ilirin, ka rrëfyer një moment nga jeta e tij.

Ai tregon se si e ka përjetuar luftën në Kosovës edhe pse ka qenë në një moshë mjaft të vogël.

“Kam qenë 8 vjeç dhe në banesën ku unë jetoja ishin 25 veta, 5 familje shqiptare dhe të gjithë të tjerat serbe. Kur u mor vendimi që u formua Ushtria Çlirimtare dhe dolën me deklaratë zyrtare që jemi bërë ushtri, aty filluan të acaroheshin gjërat edhe më shumë. Serbia mori iniciativë të na dëbonte të gjithëve nga Kosova. Në banesën ku ishim ne 25 vetë, unë dhe djali i xhaxhait ishim duke luajtur me zara edhe në atë moment të gjithë serbët futen të armatosur në banesën tonë. Ne po prisnim ose të na vrisnim ose të na dëbonin”, tha ai.

Related posts
Show Bizz

Ish e dashura e Romeos përfundon në spital një ditë pasi ai flirtoi me Beniadën

Show Bizz

Reagon nëna e Beatrixit pasi Romeo hyri në vend të Donaldit në shtëpi

Show Bizz

Çfarë bënte Beatrix Ramosaj para se të hynte në “Big Brother VIP”?

Show Bizz

Semi mori ‘hak’ ndaj Donaldit, Romeo ia kthen me të njëjtën monedhë këngëtares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *