Lajme

Ditën që hyri në Kuvend e humbi personin e dashur, rrëfimi prekës i deputetes kosovare

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj ka ndarë një histori shumë prekëse. Ajo ka thënë se ditën që është bërë për herë të parë deputete i ka vdekur gjyshja, njëri prej njerëzve më të dashur.

“Gjyshja ime ka vdekur më 6 tetor në ditën që unë jam bërë për herë të parë. Njeriu që më ka mësuar si t’i përballoj sfidat me qetësi. Si ta menaxhoj zemërimin e të mos ngutem që fjalën e fundit ta them të parën. Si t’i dëgjoj të tjerët dhe si të arrijë të krijojë mundësinë që të tjerët të më respektojnë për atë që jam. Ajo është njeriu që unë e ndjek për të pasur sukses. Ajo ka lënë respekt të veçantë për të sepse ka pasur dashuri të madhe për të gjithë. Unë e kujtoj dhe mungon shumë në periudha sfiduese.”, tha ajo në ATV, transmeton Reporteri.net.

Related posts
Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *