Auto/Tech

“Ditë zie” për ”BMW”-në dhe ”Mercedes”-in, ”Audi”-a promovon ”RS-6”-n me 600 kuaj fuqi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Modelet wagon me performancë të lartë janë një element kryesor i ”Audi”-së dhe kompania nuk ka zhgënjyer as kësaj radhe me promovimin e ”RS- 6 Aavant” të ri.

E vendosur për të festuar debutimin e tij publik në Frankfurt, ”Avant 2020 ”RS- 6” 2020 ka një motor twin-turbo 4.0-litërsh V 8 që prodhon 592 kuaj fuqi (600 PS) dhe 590 (800 Nm) çift rrotullues.

”RS- 6”a ka një transmetim automatik me tetë shpejtësi, i cili dërgon fuqinë në një sistem lëvizës me katër rrota (quattro). Ky sistemim mundëson që makina të ”raketojë” nga 0-100 km/h në 3.6 sekonda, përpara se të godasë shpejtësinë maksimale të kufizuar prej 250 km/h.

Sistemi i përzgjedhjes së makinës ka gjashtë mënyra të ndryshme duke përfshirë automatik, rehati, dinamikë dhe efikasitet.

Kjo nuk është shumë e pazakontë, por ”RS- 6 Avant” përmban po ashtu dy mënyra unike të quajtur ”RS-1” dhe ”RS-2”. Ato konfigurohen individualisht dhe mund të tërhiqen duke shtypur butonin mode RS në timon.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri