Lajme

Dita e tretë e festës në Rahovec

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Festë e madhe dhe me mijëra pjesëmarrës po vazhdon në Rahovec, ku po mbahet Hardh Fest.

Kjo është dita e tretë dhe e fundit e Festes së Vjeljes së Rrushit Hardh Fest, ku nga ora 10:00, do të hapet panairi i rrushit, rakisë, verës dhe gaztronimisë. Ndërsa, turistët do të kenë mundësi të përjetojnë udhëtimin me tren në pjesët më të bukura por edhe vjeljen e rrushit.

Gjithashtu do të ketë edhe digjej të ndryshëm dhe aktivitete për fëmijë por edhe demonstrimi i pjekjes së rakisë rreth kazanit. Ndërsa, nga ora 18:00 do të mbahet aktiviteti Hardh Poezi, në Muzeun e qytetit të Rahovecit.

Kurse, në mbrëmje pritet një atmosferë mjaft e mirë, pasi do të jenë grupe të ndryshme muzikore./indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat