Lajme

Dita e Informimit për Cilësinë e Ajrit

Sot në Prishtinë shënohet Dita e Informimit për Cilësinë e Ajrit, me ç’rast do të mbahet një aktivitet në sheshin “Zahir Pajaziti.”

Në shesh do të jenë zyrtarët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës dhe partnerë të tjerë për të dhënë informacione me qëllim të vetëdijësimit mbi rreziqet shëndetësore nga ndotja e ajrit.

Aktiviteti “Ditët e Informimit për Cilësinë e Ajrit” – ka për qëllim të informojë publikun lidhur me rreziqet shëndetësore të shkaktuara nga ndotja e ajrit dhe masat që ata duhet ndërmarrë për të mbrojtur veten, duke ndryshuar sjelljen e tyre dhe duke u përpjekur të ulin nivelin e ndotjes së ajrit.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur