Lajme

Dita e Bashkimit të Gjermanisë, Hoti uron në gjuhën gjermane

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit kujton ribashkimin e Gjermanisë.

“Më 1989, me hapjen e kufirit gjermano – gjerman, shumë njerëz nga Lindja kaluan në Perëndim për të shijuar lirinë. Me këtë akt, ata i thyen edhe barrierat ideologjike e politike për t’i dhënë Gjermanisë një kahje perëndimore dhe për të dhënë kontribut qenësorë në formësimin e Evropës së sotme”.

“Gjermania është një ndër partnerët tanë të pazëvendësueshëm, të cilës i jemi jashtëzakonisht mirënjohës dhe pafundësisht falënderues për kontributin që ka dhënë dhe vazhdon të japë për Republikën e Kosovës”, ka shkruar Hoti në rrjetin social Facebook.

Postime të ngjajshme
Lajme

Pacolli flet për milionin e parë dhe tregon sa para mban zakonisht në xhep

Lajme

Si rrallëherë tek politikanët tanë, Pacolli ka kryer gjimnazin me 16 vjet, ka qenë nxënës i jashtëzakonshëm

Lajme

Shefqet Krasniqi: Baba Trump është “boss” i botës, ua tha në sy liderëve tanë së Kosova është vend mysliman

Lajme

Policët i kërkojnë të vendos maskën, qytetari bashkë me shokë sulmon zyrtarët