Sport

Dita e 11 në Lojërat Olimpike: Kjo është pozita e Kosovës

Sot është shënuar edhe dita e 11-të që nga nisja e Lojërave Olimpike “Tokio 2020”.

Kosova pas 11 ditësh është e pozicionuar në vendin e 30-të në renditjen e shteteve me medalje të fituara.

Ekipi olimpik i Kosovës, gjegjësisht xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fituan dy medalje të arta në kategoritë e tyre përkatëse.

E para në renditje vazhdon të mbetet Kina, e ndjekur pas nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës e Japonia.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar