Sport

Distria Krasniqi kualifikohet në finale, i siguron medalje Kosovës

Distria Krasniqi është përballur ndaj Sabina Giliazova në gjysëmfinale të Evropianit në Lisbonë të Portugalisë.

Krasniqi është treguar shumë e suksesshme në këtë Evropian dhe ka arritur kështu kualifikimin tutje në finale të Evropianit, shkruan lajmi.net.

Edhe përfundimisht, shteti i Kosovës do të marrë një medalje nga Krasniqi vetëm mbetet të shihet nëse do të jetë ajo e arta apo medalja e argjendtë.

Giliazova bëri tri gabime, me ç’rast edhe është eliminuar, tani Krasniqi pret fituesen e takimit Daria Bilodid dhe Irina Dolgova për të mësuar kundërshtaren e finales.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s