Sport

Distria Krasniqi e pafat, mposhtet nga xhudistja hungareze, do të vazhdojë garën në repsazh

Distria Krasniqi nuk ka pasur fat në çerekfinalen e garës për çmimin e madh të Bakusë në Azerbajxhan, raporton FrontOnline.

Xhudistja nga Kosova e nisi me fitore këtë garë ku në rundin e parë mposhti japonezen Nanakom.

Por, në çerekfinale, Distria ka pësuar humbje.

Në kategorinë deri në 52 kilogramë, Krasniqi është mposhtur nga hungarezja Reka Pupp.

Tani, Krasniqi do të garojë repsazh ndaj belges Amber Ryheul.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme