Sport

Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Dohas në Katar

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka triumfuar në finalen e Mastersit të xhudos që është mbajtur ne Doha dhe me këtë rast ka fituar medaljen e artë, shkruan “Zeri.info”.

Krasniqi e mposhti Funa Tonakin në finale duke e nisur vitin 2021 në mënyrë fantastike.

Distria është fituese e medaljes së artë në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Kosovarja i shënoi dy pikë “wazzari”, të cilat i mjaftuan për ta fituar luftën me japonezen dhe rrjedhimisht edhe medaljen e artë.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur