Sport

Disi kualifikohet në finale

Distria Krasniqi është përballur ndaj Sabina Giliazova në gjysëmfinale të Evropianit në Lisbonë të Portugalisë.

Krasniqi është treguar shumë e suksesshme në këtë Evropian dhe ka arritur kështu kualifikimin tutje në finale të Evropianit.

Edhe përfundimisht, shteti i Kosovës do të marrë një medalje nga Krasniqi vetëm mbetet të shihet nëse do të jetë ajo e arta apo medalja e argjendtë.

Giliazova bëri tri gabime, me ç’rast edhe është eliminuar, tani Krasniqi pret fituesen e takimit Daria Bilodid dhe Irina Dolgova për të mësuar kundërshtaren e finales.

Postime të ngjajshme
Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës

Sport

UEFA cakton gjyqtarin për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve