Sport

Dihen 32 skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve në sezonin 2020/21

Janë mësuar emrat e 32 skuadrave që do të jenë pjesëmarrëse në garën më të madhe për klube në Evropë për sezonin 2021/2021.

Midtjylland, Krasnodar dhe Salzburg, janë tri skuadrat e fundit që kanë rezervuar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Shorti për sezonin e ri do të tërhiqet ditën e enjte, me fillim nga ora 12:00, shkruan lajmi.net.

Skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve sipas vazove:

Vazo 1:

Bayern (GER,)

Sevilla (ESP, UEFA Europa League holders)

Real Madrid (ESP)

Liverpool (ENG)

Juventus (ITA)

Paris (FRA)

Zenit (RUS)

Porto (POR)

Vazo 2:

Barcelona (ESP)

Atlético de Madrid (ESP)

Manchester City (ENG)

Manchester United (ENG)

Shakhtar Donetsk (UKR)

Dortmund (GER)

Chelsea (ENG)

Ajax (NED)

Vazo 3 dhe 4

Dynamo Kyiv (UKR

RB Leipzig (GER)

Internazionale Milano (ITA)

Olympiacos (GRE

Lazio (ITA)

Atalanta (ITA)

Lokomotiv Moskva (RUS)

Marseille (FRA)

Club Brugge (BEL)

Borussia Mönchengladbach (GER)

İstanbul Başakşehir (TUR) 21.

Rennes (FRA)

Ferencváros (HUN

FC Midtjylland

FC Krasnodar

Salzburg

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë