Lajme

Digjet spitali ku po qëndronin pacientët me koronavirus

Një spital në Rumani ku po qëndronin personat e prekur me COVID-19 është përfshirë nga flakët dhe si pasojë 10 persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë në gjendje kritike.

Zjarri është përhapur në repartin e kujdesit intensiv të caktuar për pacientët e infektuar me COVID-19 në spitalin publik të qytetit Piatra Neamt.

Ministri rumun i Shëndetësisë, Nelu Tataru, ka thënë se zjarri mund të jetë shkaktuar si pasojë e ndonjë lidhjeje të shkurtër elektrike.

Postime të ngjajshme
Lajme

Haraqija kapet me Gjinovcin

Lajme

“Trazohet” LDK

Lajme

Ky është moti për ditët e para të dhjetorit

Lajme

Tërmkolli kërcënon dhe fyen gazetarin Arsim Lani