Show BizzSport

Dhurata Dora e “çmend” yllin e Real Madridit

Fama e Dhurata Dorës tashmë ka kaluar edhe kufijtë shqiptarë.

Artistja ka bashkëpunuar me emra të njohur të muzikës ndërkombëtare dhe falë kësaj ka arritur të bëhet e njohur në shumë vende të botës.

Për më tepër emri i Dhuratës nuk është i njohur vetëm brenda rrethit të muzikës.

Në listën e shumë personave që percjellin artisten shqiptare, është vënë re se përfshihet edhe një futbollist shumë i njohur.

Bëhet fjalë për Vinicius Jr., futbollist brazilian, i cili luan në skuadrën e Real Madridit.

Po ashtu edhe artistja shqiptare e percjell Vinicius Jr. në Instagram, ndërkohë ne u bëmë kurioz të mësojmë se si janë njohur ata të dy me njëri-tjetrin.

Nuk e dimë nëse ata kanë arritur të njihen personalisht apo vetëm përmes rrjeteve sociale, por e sigurt është që Dhurata Dora tashmë është kudo e famshme.

Kujtojmë se para disa javësh këngëtarja publikoi këngën “Only You” në bashkëpunim me Maitre Gims.

Kjo këngë rezultoi një hit i vërtetë në Shqipëri e Francë, por edhe në shumë vende të tjera.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion