Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Në studimin e “KPMG”-së, krahas mbretërimit të Haaland, lojtarit më të vlefshëm për momentin, tregohet edhe renditja e re e skuadrave kryesore të futbollit në planet.

Kështu, me një vështrim të shpejtë të top-10 kuptohet dominimi i skuadrave të Premier League-s, që kuptohet kanë në përbërje lojtarë me vlerë më të madhe në treg.

Manchester City, Chelsea, Manchester United dhe Liverpooli mbajnë katër pozitat e para, ndërsa Tottenhami është teti.

Dështimi i Barcelonës në aspektin sportiv është reflektuar ndjeshëm edhe në vlerën e skuadrës. Klubi “blaugrana” është i fundit në top-10 me vlerë 701 milionë euro, ndërsa para tij qëndron Atlético e Madridit (i nënti me 715 milionë euro). Kriza e Barcelonës ka bërë që të humbë 20 për qind të vlerës.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.