Lajme

Dëshmitari: Djalë e babë janë përfshirë në incident, ja pse ndodhi ngjarja

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një dëshmitar i rastit në konfliktin me armë zjarri në Prishtinë, ka thënë se “një baba dhe djali i tij janë të përfshirë në këtë incident”, i cili ndodhi sot në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë.

Sipas këtij dëshmitari, dy nga viktimat janë të moshës rreth 30 vjeçare, derisa kanë thënë se të shtënat kanë qenë me kallashnikovë.

Një nga të plagosurit është një kalimtar rasti, ka thënë dëshmitari i rastit.

“Djalë e babë janë të përfshirë në incident, njëri nga ta ka vdekur. Rasti ka ndodhur për çështje pronësore. Dy nga viktimat janë nën moshën 30 vjeçare. Njëri prej tyre ka qenë kalimtar i rastit dhe është afruar që t’i ndajë. Kanë gjuajt me kallashnikovë”, ka thënë ky dëshimtar për Express.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat