Sport

Desaret Dervishi emërohet kryetrajner i kësaj skuadre

Klubi Futbollistik “Dardanët” nga Gjakova ka arritur marrëveshje me trajnerin Desaret Dervishi, shkruan Gazetasheshi.com

Dervishi karrierën si trajner e nisi tek akademia e KF Vëllaznimit, më pas krijoi shkollën e futbollit “Yjet e Gjakovës” dhe së fundi ka qenë trajner tek ekipi senior i Vëllaznimit.

 

Trajneri gjakovar ka reaguar në profilin e tij duke shkruar se me shumë punë, disiplinë dhe organizim do t’i arrijmë objektivat e klubit.

Dardanët garat i zhvillojnë në Ligën e Dytë të futbollit kosovar

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët befasojnë Arbërinë midis Turqisë, ja çfarë ndodhi

Sport

Arsenali në bisedime me super talentin e gjigantit spanjoll

Sport

Futbollisti i Feronikelit rikthehet pas shtatë muajve në fushën e blertë!

Sport

Gjilani cakton një miqësore, luan kundër kësaj skuadre