Sport

Derbi në rrjetet sociale, ja çfarë i bën klubi Gjilanit logos zyrtare së Dritës

Në vikend do të zhvillohet njëri ndër derbit më të mëdhenj në vendin tonë ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, shkruan Gazetasheshi.com.

Takimi do të zhvillohet me dyer të mbyllura, shkak pandemia “Covid-19”, e cila po detyron tifozët e futbollit t’i ndjekin ndeshjet nga ekrani.

Mirëpo, pavarësisht rivalitetit të munguar në tribuna, ai tashmë është rikthyer në rrjetet sociale. Përveçse tifozët edhe klubet futbollistike kanë nisur një betejë të tillë.

Sport Club “Gjilani ka publikuar njoftimin për ndeshjen ndaj Dritës, teksa i ka fshirë vitin e krijimit në logon e tyre.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë