Sport

Derbi Gjilani-Drita, policia me deklaratë zyrtare para ndeshjes

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Derbi më i madh lokal në Kosovë, Gjilani – Drita, pritet të zhvillohet këtë fundjavë.

Por në stadiumin e qytetit në Gjilan, aktualisht po zhvillohen punimet për rregullimin e infrastrukturës në këtë impiant.

“Jemi duke biseduar me dy klubet. Policia e Kosovës ofron gatishmëri maksimale për mbulimin e organizimit të derbit në qytetin e Gjilanit”, njofton zyra për shtyp e Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, për Gazeta Olle.

“Ne iu kemi komunikuar klubeve gatishmërinë tonë maksimale, andaj tani nuk varet më nga Policia e Kosovës. Klubet janë duke biseduar dhe do të publikojnë së shpejti vendimin zyrtar”

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv