Sport

Derbi Gjilani – Drita, kjo skuadër favorizohet nga kompanitë e basteve

Sot zhvillohet derbi i madh kosovar në kuadër të xhiros së 15-të të Superligës.

Gjilani e pret Dritën në derbin e zjarrtë lokal i cili zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, shkruan Gazeta Olle.

Të dy skuadrat kryesojnë në tabelë me nga 25 pikë dhe kërkojnë fitoren për të tu shkëputur të vetme në pozitën e parë.

Kompanitë e basteve tashmë kanë parashikuar ndeshjen derisa për një nuancë kanë favorizuar Gjilanin. Kështu sipas 1xbet fitorja e Gjilanit kap kuotën 2.37 ndërsa ajo e Dritës 3.24, barazimi është 2.85.

Derbi i sotëm zhvillohet me fillim nga ora 13:00.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *