Lajme

Deputetja e VV-së thumbon qeverinë Haradinaj: Në emër të taksës po i fsheh skandalet

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka thumbuar kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinajn, duke thënë se në emër të taksës po i fshehin skandalet.

“Në emër të taksës ndaj Serbisë u munduan të fshehin shumë skandale e keqpërdorime” shkroi Haxhiu.

Ajo tutje theksoi se ditët në qeveri i kanë të numëruara e tani më nuk kanë me çfarë të lavdërohen.

“Tani kur ditët i kanë të numëruara dhe s’kanë vendim tjetër me të cilin mund të lavdërohen e mbështeten, po mundohen të përfitojnë në emër të taksës” shkroi deputetja.

Haxhiu u shpreh e bindur se qytetarët tashmë e kanë humbur besimin dhe se koha e tyre në politikë ka përfunduar.

“Fat i mirë që askush s’ju beson më, nuk i besojnë as vetes më, në ato që deklarojnë. Na duhet t’i durojmë edhe ca ditë sepse koha e tyre politike ka perënduar” shkroi Haxhiu, duke shtuar se një qeveri e udhëhequr nga Albin Kurti është shpresë për qytetarët.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat