Lajme

Deputetit të PDK-së i vdes nëna, këto janë fjalët prekëse të tij

Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare nëna e deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Latif Gashi.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Latifi përmes një njoftimi në facebbok ku edhe i ka thurur disa vargje për humbjen e nënës.

Njoftimi i plotë i Gashit:

Të nderuar miq e dashamirësMe hidhërim të thellë ju bëj me dije, se sot me datë 09.07.2021 në moshen 88 vjeçare u nda nga jeta Nëna jonë, Raba Gashi

Oj Nanë gjithë këtë jetë e pate luftë me vuajtje, sfida e sakrifica kushtuar familjes dhe lirisë së Atdheut ndaj dhe ne do të ndjehemi përherë krenarë për emrin dhe veprën tënde.

Kujtimi për Ty oj Nanë gjithmonë do të mbetet i paharruar.

Oj Nanë
Çdo lot që ke derdhur nga sytë e tupër mua, për ne, oj Nana ime,

Nëna jonë, tu bëftë parajs në jetën që shkove!Lamtumirë Nana jonë – Heroina jonë!

Njoftim: varrimi bëhet sot me 09.07.2021 , në ora 19 e 30 min.Ne varrezat e fshatit Dobërdol- Komuna e Podujevë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin

Lajme

Sindikata e Zjarrfikësve letër kryeministrit, ka disa kërkesa

Lajme

Rrufeja godet dasmorët, së paku 17 të vdekur

Lajme

Zjarrfikësi kosovar “shpërthen” ndaj krerëve të shtetit