Lajme

Deputeti gjerman tregon se a do të liberalizohen vizat sivjet

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Deputeti gjerman i CDU-së, Peter Beyer, ka thënë se Gjermania është pro liberalizimit të vizave, por që asnjëherë nuk ka dhënë ndonjë datë se kur do të ndodhë.

Megjithatë, deputeti gjerman ka thënë se ka qenë kërkesë e Haradinajt që një lajm për liberalizim të vizave Kosova ta merr para festave të dhjetorit, por qe sipas tij, duhet t’i besohet komisionerit Hahn, i cili ka thënë se ky proces do te shtyhet per vitin 2020.

Deputeti gjerman ka thënë se Gjermania mbetet kundër shkëmbimit të territoreve dhe se përkrahë integrimin e Kosovës, por edhe të Ballkanit Perëndimor në BE.

Këto komente deputeti gjerman i bëri pas një takimi që kishte me kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj. /Eo

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat