Lajme

Demolli largohet nga PEK, akuzon partinë e Milaim Zekës për mashtrim

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Shkumbin Demolli është larguar nga lista përfundimtare e PEK.

Shkumbin Demolli, që ishte propozuar fillimisht për deputet nga partia e Milaim Zekës (PEK), në fund Kryesia e ka larguar atë nga lista përfundimtare për arsyeje ende të panjohura.

Lajmin e ka dhënë Shkumbin Demolli duke thënë se me këtë veprim është goditur partia e Zekës madje sipas tij tani gjasat që të kalohet pragu janë zbehur.

Njoftimi i plotë i Demollit:

Letra e dorëheqjes

Të dashur miq, ka pak dit që jam antarsuar në PEK.
Fillimisht u propozova për deputet,e më pastaj më than se sje më në listen përfundimëtare,arsyja që jam larguar nga Lista është që kryesia paska vendos kështu. Jam kundër krimit,haraqit,korrupsionit.
Me keqardhje dua të ju njoftoj se më sjam në list për deputet në kët mandat, përfundimisht i ndaj rrugët me kët parti,me mashtrues nuk mund të qëndroj.
Nuk jam dorzuar dhe as nuk dorzohem,e kishin shancin për ta kaluar pragun,tash besoj se kan me humb besimin për kët veprim.

Për veprimet e mia politike,do të ju njoftoj me kohë.

Ftoj mediat për intervist. /Lajmi.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat