Sport

Demiral bën histori me autogolin kundër Italisë

Mbrojtësi i Juventusit shënoi golin e parë të ndeshjes, por jo në portën e kundërshtarit.

Mbrojtësi i Kombëtares së Turqisë Merih Demiral ka bërë histori në Kampionatin Evropian Euro 2020, ku për herë të parë në një ndeshje hapëse të kësaj gare, goli i parë është autogol.

Demiral e zhbllokoi i pari rezultatin në stadiumin “Olimpico”, duke shënuar gol në portën e tij në minutën e 53’, për t’ia dhënë epërsinë Italisë.

Ndeshjen e fituan italianët, me rezultat të përgjithshëm 3:0.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë