Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e shtatë në Superligën e Kosovës

Java e shtatë e Superligës së Kosovës do të zhvillohet në mesjavë me përballje interesante.

Tani janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së shtatë. Bilbili kryesor në ndeshjen Gjilani – Llapi i është besuar Mentor Ajetit, i ndihmuar nga asistentët Drilon Rexhepi dhe Altin Zhegrova. Ndërkaq gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Ndërsa në përballjen Drenica – Malisheva, gjyqtari kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu i ndihmuar nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina. Ndërsa i katërti do të jetë Gramos Shala.

Me poshtë delegimet në të gjitha ndeshjet e javës së shtatë:

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf