Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e pestë, Nuza në ndeshjen kryesore

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë. Në fundjavë na presin ndeshjet e zjarrta të javës së pestë.

Tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së pestë, shkruan Gazetasheshi.com

Në ndeshjen Feronikeli – Drita, ‘bilbili’ kryesor i është besuar gjyqtarit Genc Nuza me asistentët Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe gjyqtar i katërt Erdall Zasella.

Kurse në sfidën tjetër interesante mes Prishtinës dhe LLapit, gjyqtar kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu me asistentët Besnik Morina, Safet Berisha dhe gjyqtar i katërt Gramos Shala.

Më poshtë e keni delegimin e plotë për javën e pestë:

Postime të ngjajshme
Sport

Rritet vlera e Muriqit dhe Vojvodës, ja sa kushtojnë tani

Sport

Alaves 1:1 Barcelona, notat e lojtarëve

Sport

Armando Broja shënon gol të bukur për Vitessen në Holandë

Sport

Vazhdon kriza për Barcelonën, barazon në udhëtim