Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 9-të në Superligën e Kosovës

Java e 9-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë këtë fundjavë, shkruan Sheshi.info

Derbi kryesor pritet të jetë takimi mes Gjilanit dhe Ballkanit, i cili iu është besuar Dardan Çakës, me asistentët Fatlum Berisha dhe Lumturije Muhadri, gjyqtari i katërt Burim Jahmurati dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, përballje interesante do të zhvillohet edhe në Prishtinë, ku do të luajnë “Plisat” me Llapin.

Ky takim do të drejtohet nga Alban Shala, me asistentët Edmon Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Isak Ceroviku dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Gazeta “Sheshi” ua sjellë edhe gjyqtarët për të gjitha takimet:

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit